הבלוג של טליה גרטמן

בחירת ספק לדרופשיפינג – קייס סטאדי

איך בוחרים ספק דרופשיפינג

השבוע השתתפתי בכנס יצואנים נבחרים של דואר ישראל. למי שעדיין לא יודע, אני מרבה להשתמש בשירותי EMS עבור יצוא המשלוחים מהארץ למחסני אמזון. זאת כמובן בנוסף למשלוחים מסין ומארה"ב על פי הגישה שאומרת שאנחנו אף פעם לא שמים את כל הביצים בסל אחד.

כידוע לכל מי שמשתתף במפגשי נטוורקינג, עלינו להגיע תמיד מצויידים בכרטיסי ביקור, ליפסטיק אדום או גלח"ץ ושפע בטחון עצמי. זאת, כמובן, כדי שנוכל להתנפל על כל אדם עם מבט בוהה בעיניים, ללחוץ את ידו בלהט עד כדי שבירת עצמות (שהרי לחיצת היד אומרת עלינו הכל ושלא יגידו שאנחנו לא מספיק החלטיים) ולהציג בפניו את העסק שלנו ["מי יודע.. אולי יצא מזה משהו…]

אז אמתכם הגיעה לכנס ממש בסוף סופה של השפעת, חיוורת כבר מינן, עיניים חצי עצומות וכמו זומבי ניגשתי היישר אל המתוקים כדי לקבל קצת אנרגיות כדי להבין מה בעצם רוצה ממני דואר ישראל ולמה הפכתי פתאום ל VIP.

לאחר שהעמסתי על הצלחת כל עוגיה אפשרית גיליתי שאין מקום, פשוט אין שולחן אחד לרפואה שהוא פנוי לגמרי ויאפשר לי לשבת בלי להטריד את מוחי הקטן  בענייני נטוורקינג, שהרי ידוע לכל מי שעוסק במכירות אונליין שאנחנו עָם של אנטיפתים והסיבה היחידה שאנחנו מוכרים אונליין ולא בחנות זה בגלל שאנחנו לא מעוניינים בשום תקשורת עם הלקוחות..

ואז הבחנתי בישות בודדה יושבת ליד שולחן בפינה הרחוקה. עיניים מושפלות וחוסר עניין מובהק בציבור, בדיוק כמו שאני אוהבת.

שאלתי אם אפשר להצטרף לשולחן ומאחר ואנחנו בכל זאת אנושיים ומחפשים תקשורת התפתחה לבסוף שיחה שבסופה החלטתי כי מדובר בספק מעולה לדרופשיפינג ואני חייבת לשתף אתכם בשאלות והתשובות. אז סליחה על ההקדמה הארוכה ובואו נעבור הישר לשו"ת: 

התחום הוא תחום התכשיטים (מעולה, מוצר קל משקל) והמוצר הוא תכשיטים מחומר אורגני עשויים בעבודת יד

המוצר מיוצר בארץ בעבודת יד ובסטודיו בו יש מספר עובדים. שאלה זו היא חשובה משום שהיא נותנת לנו מושג לגבי יכולות הייצור והאספקה של המוצר.

המוצר מיוצר בעבודת יד ולכן אין כמעט שני מוצרים זהים (בעייתי כאשר שולחים לאמזון, פחות בעייתי כאשר מוכרים באיביי)

נבדוק עם הספק הפוטנציאלי אם המוצר נמכר בחו"ל, האם בחנויות פיזיות או אונליין ואם אונליין באיזה פלטפורמות? האם באמזון? באיביי? בחנות אונליין?

חשוב לבדוק מול הספק הפוטנציאלי את השוק והמתחרים. האם יש למוצר מפיצים בחו"ל? האם הם מוכרים באמזון? האם המוצר כבר ממותג באמזון? האם זהו מותג מוגן? מה התמחור של המוצר באמזון?

ראשית כדאי לבדוק (בעדינות) אם יש הרבה תקלות והחזרות. במידה ויש בודדות, בדקו עם הספק מה הוא עושה במקרים כאלה. האם מקבל חזרה את המוצר ושולח מחדש ללקוח מבלי לחייב אותו או אתכם במשלוח? חשוב שהספק שלכם יקבל אחריות מלאה על המוצרים מרגע שיצאו אל הלקוח ועד שהתקבלו על ידו. 

בדקו היטב את עלות המוצר והשתמשו בכלים שרכשתם (מחשבון אמזון, אפליקציית אמזון סלר וכו') כדי לבדוק את כדאיות מכירת המוצר. אם המפגש עם הספק מתרחש פנים מול פנים, אל תהססו לעצור רגע את השיחה ולעשות את הבדיקה באפליקציה. 

מאחר ומדובר בדרופשיפינג, בדרך כלל אין לנו שליטה על זמן הטיפול של הספק מרגע קבלת ההזמנה ועד שהמוצר נשלח אל הלקוח שרכש מכם. בדקו מול הספק מה זמני הטיפול, וודאו שיש מספר מעקב לחבילה וכן שהיא נשלחת ישירות אל הלקוח. במידה ולא ועל הלקוח לגשת אל הדואר כדי לקחת את החבילה, כדאי שתוודאו שמדובר במוצר שהוא מספיק מבוקש, מפתה, מיוחד וכו' – כדי שהלקוח יסכים א. להמתין למשלוח ו ב. לגשת לדואר לקחת אותו. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
טליה גרטמן

טליה גרטמן

טליה גרטמן מוכרת באמזון החל משנת 2014 ועד היום. במקביל וככל שתחום המכירות באמזון נעשה מפתה יותר עבור רבים אך גם מורכב יותר, פיתחה טליה את קורס המכירות באמזון. הקורס מציג שיטה שנקראת "שיטת הסל הרחב" הדוגלת בפיזור הסיכונים וכניסה הדרגתית לעולם המכירות בפלטפורמה המצליחה ביותר בעולם. טליה גרטמן בעלת M.A בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב בתחום טכנולוגיות מידע ותקשורת בחינוך, יועצת מכון היצוא לשיווק בדיגיטל ומכירות באמזון ומפתחת קורסי אמזון ו eCommerce. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר.

חיפוש

פוסטים אחרונים

קורסי השלמה

img-01.jpg

קורס אמזון מומלץ – קורס אונליין מהצעד הראשון ועד המכירה הראשונה – עדכון אחרון ספטמבר 2020

₪3,800.00

img-10.jpg

קורס ארביטראז' באמזון – אסטרטגיות איתור מוצרים אונליין

₪980.00

img-03.jpg

סדנת נופש ואיתור מוצרים בחו"ל

₪420.00

קטגוריות