הבלוג של טליה גרטמן

מחסן ביניים למוכרי אמזון – יתרונות וחסרונות

עבודה עם מחסן ביניים קורס אמזון

כאשר אנו שולחים מוצרים ישירות מהספק אל אמזון, לעתים יש צורך בספק נוסף אשר יקבל את הסחורה, יערוך בקרת איכות עבורכם, יכין את המוצרים בעבורכם וישלח אותם ישירות למחסני אמזון. מחסן הביניים משמש עבורכם למעשה סוג של "עיניים וידיים" ומבצע את כל הנדרש על מנת שהסחורה תגיע לאמזון ותעמוד בקריטריונים המחמירים של איכות אריזה, איכות מוצרים, קישור לחנות ולמלאי שלכם באמזון ועוד. 

ככל שעולם ה Ecommerce הולך ומתפתח כך צומחים השירותים סביבו ובכללם מחסני הביניים ברחבי ארצות הברית ובעולם כולו (גם בישראל). 

מחסן הביניים יכול לאחסן עבורכם מוצרים לתקופה ממושכת, לשלוח ישירות ללקוחות, לבדוק את המוצרים ואף להתממשק ישירות עם החשבון שלכם באמזון ולבצע תהליך אוטומטי של קבלת הסחורה, אריזתה מחדש, הדבקת ברקודים, הכנת חבילות של מספר מוצרים יחד ועוד. 

מדובר בחללים תעשייתיים המיועדים לאחסון מלאי בכמויות גדולות. מדובר במחסנים בגדלים שונים, החל ממחסנים קטנים ועד מרכזים לוגיסטיים ענקיים המצוידים בטכנולוגיות האחסון האוטומטיות המתקדמות בעולם.  

כאשר אנו עוסקים בפרייבט לייבל, נהוג תחילה לקבל דוגמה מהספק (שנמצא בדרך כלל בסין או במדינה אחרת), לבקש שינויים והתאמות, לצלם את המוצרים ולהכין דף מוצר איכותי וממיר, כזה שיגרום לקונה הפוטנציאלי לרכוש מאתנו את המוצר. לאחר שביצענו הזמנה גדולה מהספק, נרצה לוודא שבדרכה של הסחורה למחסני אמזון, יהיה מי שיבדוק עבורנו שוב את הסחורה, יראה שאין אריזות פגומות, יצלם עבורנו מוצרים שנפגעו או נשברו במהלך המשלוח ולבסוף ישלח אל מחסני אמזון את המוצרים שלנו. 

לעתים אף נרצה להשתמש במחסן ביניים כאשר המוצרים ששלחנו לאמזון לא נמכרו ואנו מתחילים לשלם עלויות אחסון גבוהות. במצבים כאלה נחפש מחסן ביניים שיאחסן עבורנו את הסחורה וישלח אותה ישירות ללקוח הסופי במקום לשלם לאמזון על הטיפול במשלוחים, האחסון ושירות הלקוחות. 

מכאן, היתרונות של עבודה עם מחסן ביניים הם ברורים אך החיסרון המרכזי הוא כמובן העלויות. לכל מחסן עלויות משלו בהתאם לשירותים שהוא מציע ללקוחותיו (אנחנו). כל שירות מוסיף לעלויות של המוצר ויש לקחת אותו בחשבון כאשר אנו מתמחרים את המוצר באמזון. לדוגמה, אריזת מוצר בפצפצים (Bubbke wrap), הכנת קיט של מספר מוצרים שהגיעו מספקים שונים (Bundle), הדבקת מדבקות אזהרת חנק, הדבקת מדבקות הברקוד שלנו וכו'.. וכמובן עלויות המשלוח ממחסן הביניים אל מחסני אמזון. כל שירות כרוך בעלויות ובסופו של דבר זה יכול להגיע לתוספת של עשרות אחוזים מהעלות הראשונית של המוצר בעליבבה. 

לסיכום, השימוש במחסן הביניים מעניק לנו סוג של שקט נפשי מול הקריטריונים המחמירים של אמזון, אך יש לבדוק ולוודא היטב כי המוצר שאתם מייבאים שווה את ההשקעה. 

לפניכם מחירון לדוגמה של מחסן ביניים שאני עובדת אתו כבר שנים. כאלה יש בכל רחבי ארצות הברית ומומלץ לבדוק היטב ולראות מי הספק המתאים לכם. 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
טליה גרטמן

טליה גרטמן

טליה גרטמן מוכרת באמזון החל משנת 2014 ועד היום. במקביל וככל שתחום המכירות באמזון נעשה מפתה יותר עבור רבים אך גם מורכב יותר, פיתחה טליה את קורס המכירות באמזון. הקורס מציג שיטה שנקראת "שיטת הסל הרחב" הדוגלת בפיזור הסיכונים וכניסה הדרגתית לעולם המכירות בפלטפורמה המצליחה ביותר בעולם. טליה גרטמן בעלת M.A בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב בתחום טכנולוגיות מידע ותקשורת בחינוך, יועצת מכון היצוא לשיווק בדיגיטל ומכירות באמזון ומפתחת קורסי אמזון ו eCommerce. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר.

חיפוש

פוסטים אחרונים

קורסי השלמה

img-01.jpg

קורס אמזון מומלץ – קורס אונליין מהצעד הראשון ועד המכירה הראשונה – עדכון אחרון ספטמבר 2020

₪3,800.00

img-10.jpg

קורס ארביטראז' באמזון – אסטרטגיות איתור מוצרים אונליין

₪980.00

img-03.jpg

סדנת נופש ואיתור מוצרים בחו"ל

₪420.00

קטגוריות