הבלוג של טליה גרטמן

אונליין ארביטראז' – האם זו השיטה המועדפת למכירות באמזון?

מה זה אונליין ארביטראז'?

המושג ארביטראז' (arbitrage) – שולי הרווח, צמח מתוך תחום המסחר במטבעות, רכישת מטבע ומכירתו כאשר הרווח נובע מההבדל בשערי המטבע. מושג זה עבר בירושה למסחר בכלל ולמעשה מכסה כיום כמעט כל תחום מסחרי שאינו יצרני. כלומר אנחנו רוכשים סחורה מגורם אחד ומוכרים אותה לגורם אחר במחיר גבוה יותר. הרווח שלנו נובע מהפער בין המחיר בו רכשנו למחיר בו מכרנו.

מתיאור זה ניתן להבין שכמעט כל דבר שאנחנו מוכרים באמזון, למעט אם ייצרנו אותו בעצמנו – הוא למעשה בשיטת הארביטראז'. אבל מוכרים רבים ובעיקר אמריקאים, כשהם מדברים על ארביטראז' מתכוונים בעיקר לרכישת מוצרים במחירי סייל או בחיסול מחנויות קמעונאיות (Retail Arbitrage – RA) כמו טרגט, ווולמארט ואחרות ושילוח המוצרים למחסני אמזון לטובת הקונים באמזון.

השאלה שתמיד נשאלת על אונליין ארביטראז'

כהערת אגב אוסיף שתמיד נשאלת השאלה: למה שקונה באמזון לא ילך לטרגט ויקנה במחירי החיסול או הסייל? למה שיקנה מוצר שהוא יכול להשיג בזול במחיר הרבה יותר גבוה? התשובה היא פשוטה ונמצאת בסקרים ובמחקרים הרבים שאמזון עורכת בקרב לקוחותיה. לקוחות אמזון הם לקוחות מפונקים. הם רוצים לשבת מול המחשב, לבחור את המוצרים ולקבל אותם אליהם הביתה מבלי להתאמץ. אלה רב לקוחות אמזון ובעיקר לקוחות הפריים. לקוחות אלה מוכנים לשלם עבור השירות שמישהו אחר הלך במקומם, בחר עבורם, העלה לאמזון ואיפשר להם לרכוש את המוצרים במקום אחד ובנוחות של ביתם. ארביטראז' באמזון ומחסני ביניים

לנו הישראלים שיטת הארביטראז' ברכישה מחנויות בארה"ב כמעט בלתי מושגת, למעט כאשר אנחנו מבצעים אונליין ארביטראז' (OA Online Arbitrage) קונים מחנויות אונליין בארה"ב ושולחים לאמזון. שיטה זו מוגבלת ביותר. ראשית הכמויות אותן אנו יכולים לרכוש מוגבלות. שנית, אתרים רבים נחסמים בפנינו ברגע שמזהים שה IP שלנו הוא מחוץ לארה"ב ושלישית אנחנו צריכים להשתמש במחסן ביניים שיקבל את הסחורה עבורנו ואז ישלח אותה למחסני אמזון.

מה תפקידם של המחסנים הלוגיסטיים?

מחסנים לוגיסטיים אלו צצו בארה"ב כפטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות. הם יקבלו עבורכם את הסחורה, יבדקו אותה, יארזו ויכניסו לניילון על פי הצורך, ידביקו את הברקודים שלכם ואף יצלמו עבורכם מוצרים פגומים על מנת שתוכלו לקבל עבורם החזר. מומלץ מאד לבדוק המלצות לגבי כל מחסן ולהתחיל התקשרות איתם בתקופה הפחות לוחצת, תקופה שאין בה חגים. כמובן שאם אתם שולחים מספר מועט של מוצרים צריך לבדוק אם העניין בכלל כדאי.

באופן כללי אני סבורה שעדיף תמיד להבין את התהליך והדרך הכי טובה להבין אותו היא "ללכלך את הידיים" ולעשות בעצמכם, דהיינו כן לשלוח מהארץ מוצרים, לארוז אותם, להכין מדבקות וכל מה שצריך כדי לא לעמוד פתאום מול שוקת שבורה כשהמוצרים שלכם נמצאים אצל צד ג' ואין לכם אפשרות לשלוח אותם לאמזון.

ולסיום רשימה של מחסני ביניים בארה"ב אפשר למצוא כאן >>

סרטון הסבר קצרצר על שימוש במחסני ביניים באונליין ארביטראז'

שיהיה בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
טליה גרטמן

טליה גרטמן

טליה גרטמן מוכרת באמזון החל משנת 2014 ועד היום. במקביל וככל שתחום המכירות באמזון נעשה מפתה יותר עבור רבים אך גם מורכב יותר, פיתחה טליה את קורס המכירות באמזון. הקורס מציג שיטה שנקראת "שיטת הסל הרחב" הדוגלת בפיזור הסיכונים וכניסה הדרגתית לעולם המכירות בפלטפורמה המצליחה ביותר בעולם. טליה גרטמן בעלת M.A בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב בתחום טכנולוגיות מידע ותקשורת בחינוך, יועצת מכון היצוא לשיווק בדיגיטל ומכירות באמזון ומפתחת קורסי אמזון ו eCommerce. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר.

חיפוש

פוסטים אחרונים

קורסי השלמה

img-01.jpg

קורס אמזון מומלץ – קורס אונליין מהצעד הראשון ועד המכירה הראשונה – עדכון אחרון ספטמבר 2020

₪3,800.00

img-10.jpg

קורס ארביטראז' באמזון – אסטרטגיות איתור מוצרים אונליין

₪980.00

img-03.jpg

סדנת נופש ואיתור מוצרים בחו"ל

₪420.00

קטגוריות