שאלות – מודול 5 – מחקר ואיתור מוצרים

מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #20146 הגב
   עופר
   משתתף

   הי טליה,

   תודה על התשובות ועל השיעור של שיוך המוצר שרלוונטי לנושא.
   הבהרה נוספת ברשותך הממשיכה את שאלה 2 בנוגע להוספת מוצר ל-Listing קיים.
   האם במקרה כזה בו אני מצטרף ל-Listing קיים ורוצה להוסיף אלמנטים ע"מ לשפרו, האם אמזון יקבלו בצורה אוטומטית את בקשתי בהנחה שזה משפר את המוצר או שמא יבקשו רשות משאר המוכרים (ובפרט היוצר המקורי) של אותו ASIN?
   במידה והם נשאלים, אם המוכרים מסרבים עליהם לנמק את סירובם?
   שהרי מצד אחד, דיירי המוצר ירצו לקדמו בSales Rank, אולם מצד שני, אם אני כמוכר מקבל 'נקודות' על העשרת המוצר, זה מקדם אותי על חשבונם בתחרות על ה-Buy Box של המוצר עצמו.
   דילמת ראש לשועלים או זנב לאריות.

   תודה,
   עופר.

  • #20132 הגב
   טליה גרטמן
   מנהל בפורום

   הי עופר,

    לגבי השאלה הראשונה – איך יודעים שהמוצר אינו מוגן, למעשה יש פה מצב של לקחת סיכון מחושב. ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט:

   1. אפשר לפנות לאמזון ולבדוק דרך התמיכה אם מותר למכור את המוצר
   2. אפשר להעלות את המוצר ואם התהליך מתאפשר ניתן להבין שאינו מוגן
   3. בכל המקרים חשוב לדעת שהמוכר יכול בכל רגע לבקש ממישהו שיקנה את המוצר ואז יתלונן שאינו מקורי. אמזון לוקחים תלונות אלה מאד ברצינות לכן אני מציעה תמיד לפנות לתמיכה עם ה ASIN של המוצר אליו רוצים להצטרף ולבקש אישור וכמובן לשמור את התשובה שלהם לעת צרה.
    לגבי השאלה השנייה – כן זה בהחלט ייתכן. במצב כזה שוב, פונים לתמיכה, שם יש אפשרות להחליף תמונות ו/או טקסטים ולהסביר למה עושים את זה. לחילופין, כותבים להם שהעלית את המוצר על סמך התמונות שהיו וכעת יש לך מלאי במחסני אמזון. אם המוכר המקורי לא ביצע תהליך רישום והגנת מותג, אמזון בדרך כלל יאשרו את הורדת התמונה ששינתה את המוצר המקורי.
    לגבי השאלה השלישית – בעריכת הליסטינג תוכל לראות אם יש לך אפשרות להוסיף ואריאציות. החוקים שונים ממוצר למוצר ומקטגוריה לקטגוריה ולכן לא ניתן לתת תשובה אחידה. אם אתה מחליט לפתוח מוצר אב לכל הואריאציות, אז כבר עדיף להכניס את כולם לאותו מוצר אב. אין בעיה שיש מוצרים זהים באמזון, יש מוצרים כאלה כמעט בכל דבר המיובא מסין.

   בהצלחה,
   טליה

  • #20116 הגב
   עופר
   משתתף

   שלום,

   כמה שאלות בהמשך לגבי שיוך ופתיחת מוצרים:

   1. שיוך למוצר קיים – במצב שאין UPC, כיצד אנחנו יודעים שמוצר דומה שמצאנו אינו מוגן? בהנחה שאין הגבלה על השימוש המותג שמצויין ברשימות של אמזון (לדוג נייקי), האם במידה והמוזר נראה זהה לחלוטין לשלי ואין בידול ייחודי בתמונות זה אומר שמותר להשתמש בו כPiggy Bag?
   2. במידה ו'התלבשתי' על מוצר קיים האם אין סכנה שהמוכר שיצר את הListing ישנה בו פרט (לדוג' תמונה) ויגרום לכך שאני לא אוכל להמשיך למכור אותו / 'אתקע' עם המלאי הקיים באתר?
   3. מה עושים במקרה שארצה לפתוח מוצר אב ואחד ה'בנים' כבר קיים? לדוג' ה-Masher. נניח שאני רוצה להוסיף גם אפור ואדום מלבד הירוק שכבר קיים. מן הסתם אפתח מוצר אב שמכיל את הבנים האפור והאדום, האם במקרה כזה יש בעיה ליצור גם בן 'חדש' עבור הירוק? לחילופין האם ניתן לשייך את הירוק הקיים לאב המוצר שלי?

   גמר חתימה טובה ושנה טובה,
   עופר.

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־שאלות – מודול 5 – מחקר ואיתור מוצרים
פרטים:
חיפוש

פוסטים אחרונים

קורסי השלמה

img-01.jpg

קורס אמזון מומלץ – קורס אונליין מהצעד הראשון ועד המכירה הראשונה – עדכון אחרון ספטמבר 2020

₪3,800.00

img-10.jpg

קורס ארביטראז' באמזון – אסטרטגיות איתור מוצרים אונליין

₪980.00

img-03.jpg

סדנת נופש ואיתור מוצרים בחו"ל

₪420.00

קטגוריות