הבלוג של טליה גרטמן

אמזון ישראל – ההיית או חלמתי חלום?

אמזון ישראל בפתח

אמזון ישראל כבר כמעט כאן!

בחצי שנה האחרונה אנו שומעים יותר ויותר על כך שאמזון עומדת להיכנס לישראל. תחילה גיחכנו אפילו למשמע צירוף המילים "אמזון ישראל"  כי מה לענקית הקמעונאות ולשוק הישראלי הקטן? אך הנה מתברר כי יש דברים בגו ומידי פעם אמזון משחררת באז קטן שגורם לקוני אמזון הישראליים פרפורי התרגשות בבטן ולנו המוכרים פרפורי חדרים בלב! 

איך נערכים לקראת כניסת אמזון לישראל? מה המשמעות של אמזון ישראל עבורנו כמוכרים? האם זה בכלל "טוב ליהודים"??

אמזון כדרכה בקודש אינה חד משמעית אף פעם, לא מבטיחה הבטחות ולא מצהירה הצהרות. אנחנו אמורים להבין ולפענח את המגמות מתוך סט של פעולות שביצעה אמזון לאחרונה ואשר קיים קשר מובהק בינן לבין השוק הישראלי.

והנה אנו רואים פתאום במדיה החברתית הצעות עבודה של אמזון. מסתבר שהם מחפשים מתרגמים מאנגלית לעברית כדי לתרגם את הממשק שלהם לעברית. או או! הנה עוד סימן!

כמה ימים אחר כך ואנחנו מקבלים עדכון חשוב למוכרי אמזון הישראלים – וובינר שאלות ותשובות בעקבות כניסת אמזון לישראל. זו כבר הצהרה של ממש. ולא וובינר אחד, אלא מספר מועדים. ולא בשעות הזויות אלא בשעות העבודה שלנו!

אם כן, כנראה שבקרוב מאד נוכל למכור מאמזון ישראל לקונים אמזון המתגוררים בארצנו, ארץ הקודש. מה היתרונות עבורנו כמוכרים – לעניות דעתי אין יתרונות אבל אשמח לשמוע את דעתכם. בצד שלנו – נצטרך לפתוח ליסטינגים חדשים, לא נוכל (לפחות בשלב הראשון) למכור דרך מחסנים לוגיסטיים ולקבל את שירות הלקוחות המושלם של אמזון ונצטרך למעשה לשלוח פיזית את המוצרים ללקוחות בישראל, כך שגם התמחור שלנו לא יהיה כזה אטרקטיבי. כאשר שואלים אותי לדעתי בנושא כניסת אמזון לישראל וסיכויי ההצלחה, אז יש לי סוף סוף הזדמנות להשתמש בביטוי "אני סקפטית" ולעשות פרצוף פולני חמוץ.

אבל בואו נשאיר את הצ'אקרות שלנו פתוחות לרווחה וננסה לחבור לאמזון במיזם הזה שאומר הרבה על ההתייחסות המכבדת שיש לאמזון כלפי השוק הישראלי והמוכרים הישראלים.

לפניכם סרטון שאלות ותשובות על המשמעות של כניסת אמזון לישראל עבורנו כמוכרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
טליה גרטמן

טליה גרטמן

טליה גרטמן מוכרת באמזון החל משנת 2014 ועד היום. במקביל וככל שתחום המכירות באמזון נעשה מפתה יותר עבור רבים אך גם מורכב יותר, פיתחה טליה את קורס המכירות באמזון. הקורס מציג שיטה שנקראת "שיטת הסל הרחב" הדוגלת בפיזור הסיכונים וכניסה הדרגתית לעולם המכירות בפלטפורמה המצליחה ביותר בעולם. טליה גרטמן בעלת M.A בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב בתחום טכנולוגיות מידע ותקשורת בחינוך, יועצת מכון היצוא לשיווק בדיגיטל ומכירות באמזון ומפתחת קורסי אמזון ו eCommerce. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר.

חיפוש

פוסטים אחרונים

קורסי השלמה

img-01.jpg

קורס אמזון מומלץ – קורס אונליין מהצעד הראשון ועד המכירה הראשונה – עדכון אחרון ספטמבר 2020

₪3,800.00

img-10.jpg

קורס ארביטראז' באמזון – אסטרטגיות איתור מוצרים אונליין

₪980.00

img-03.jpg

סדנת נופש ואיתור מוצרים בחו"ל

₪420.00

קטגוריות